Aktualności

Ruszyła druga edycja akcji Kupa Wstydu!

Nie działają programy społeczne, nie pomagają spoty reklamowe, nie pomaga groźba mandatów. Spora grupa wrocławian mimo apeli nie sprząta po swoich psach. Efekt widzimy codziennie praktycznie wszędzie. Psie kupy leżą na trawnikach, chodnikach, w parkach, na skwerach i na deptakach. Takiego zachowania trzeba się po prostu wstydzić. Może pomóc program społecznych patroli!  Każdy wrocławianin który zobaczy, że ktoś nie sprząta po swoim psie, może zrobić mu zdjęcie i przysłać do organizatora akcji. Zdjęcie trafi do specjalnej galerii wrocławskich brudasów. Będzie mógł je zobaczyć każdy. A taki brudas… będzie się wstydził.

Akcja kupa wstydu

Tym razem aktualności z Torunia o najmłodszych dla wszystkich.
(październik 2014, Toruń)

Otrzymaliśmy przesympatycznie fotografie od Pań i dzieci z przedszkola nr 11 im. T. Halika, w Toruniu i czym prędzej się nimi dzielimy. Fotografie pokazują tylko część plenerową z bardzo bogatego programu edukacyjnego, w którym uczestniczyły dzieci w wieku 3-5 lat z tego przedszkola. Trudno zliczyć atrakcje i przedsięwzięcia jakie odbyły się w ramach tego programu. Dzieci miały okazję wiele dowiedzieć się o psach, ich układaniu i służbach do jakich są szkolone. Spotkały się treserem i jego pupilem, odwiedziły lecznicę dla zwierząt oraz Miejskie Schronisko dla Zwierząt. Do wyjścia w plener przygotowały się bardzo starannie co widać na fotografiach. Spacer pełnych zaangażowania przedszkolaków spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców, a przede wszystkim właścicieli psów.

Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników
(wrzesień 2014, Kraków)

Już po raz 20 ulicami Krakowa przeszedł w niedzielę 7 września Marsz Jamników. Tytuł Królowej Jamników zdobyła Neferteeny z Tennessee (USA), Królem Jamników został Amalfini (Polska). Z okazji jubileuszu organizatorzy przypominali, że pierwszy jamnik przybył do Krakowa 500 lat temu.
Jamniki wyruszyły w południe z właścicielami spod Barbakanu i ulicą Floriańską przeszły na Rynek Główny, a towarzyszyła im Orkiestra Wieniawa z Raciborowic. Na Rynku odbyły się jamnicze konkursy i towarzyszące marszowi atrakcje.[…]
Organizatorem Marszu jest Radio Kraków, a współorganizatorem Gmina Miejska Kraków. Patronat honorowy sprawował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. […]
/źródło PAP/
Choć od dobrych kilku lat wspieramy aktywnie krakowski Marsz Jamników naszymi torebkami i woreczkami do sprzątania psich odchodów to jednak dopiero w tym roku po raz pierwszy udało nam się uczestniczyć osobiście w tym wspaniałym festynie. Pogoda i atmosfera imprezy były doskonałe. Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii z tego zdarzenia oraz krótkiego filmu z barwnej parady [przyp. Asklepios].

Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.1  Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.2  Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.3  Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.4

Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.5  Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.6  Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.7  Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.8

Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.9  Jubileuszowy 20 krakowski Marsz Jamników - foto.10

 

Czyścioch Toruński na Pikniku Przyjaciół Schroniska
(maj 2014, Toruń)
Relacja z udziału w pikniku Czyściocha Toruńskiego, którego zacne działania staramy się wspomagać – przyp. Asklepios.

18 maja w Osadzie Leśnej na Barbarce odbył się Piknik Przyjaciół Schroniska, organizowany przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu oraz Stowarzyszenie „Tilia” w ramach projektu: „Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w 2014 r.”, finansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

Celem Pikniku było przede wszystkim propagowanie adopcji zwierząt, a także działań proekologicznych i prozdrowotnych, związanych z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Wbrew niesprzyjającym prognozom pogoda dopisała, zachęcając mieszkańców Torunia i okolic do wzięcia udziału w Pikniku. W efekcie kilka psów ze schroniska znalazło nowy dom, a aż ponad 170 psów zostało zachipowanych!

Wśród wielu interesujących stoisk nie mogło zabraknąć i Czyściocha Toruńskiego. Naszą ofertę skierowaliśmy głównie do obecnych i przyszłych właścicieli psów, a skupiliśmy się, jak zwykle, na kwestii sprzątania po swoich pupilach. Na zachętę rozdawaliśmy papierowe zestawy higieniczne ‘Animals’ oraz biodegradowalne woreczki. Ufundowały je firmy ASKLEPIOS Małgorzata Jania oraz ANCON Andrzej Jania.

"Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim pupilku" - to logo i slogan torebek na psie odchody "animals®". Mimo iż powstały 18 lat temu wcale się nie starzeją a wręcz są bardziej "trendy"!  Stanowisko Toruńskiego Czyściocha. Na posterunku Ida i Paweł.  Uśmiechnięte asystentki Michalina i Maja rozdają papierowe torebki na psie kupy "animals®" oraz biodegradowalne woreczki "Pucek".  Najmłodsze asystentki: Roksana, Hania i Misia prezentują torebki dla psów "animals®".

 

Z kamerą na psie kupy. Filmują chodnik przed swoją firmą
(grudzień 2013, Ekspres Ilustrowany)

Twój pies - twoja kupaAgata Jażdżyk, właścicielka hurtowni i centrum szkolenia kosmetyczek przy ul. Legionów zamontowała kamery przed swoją firmą, by… rejestrować brudzące przed wejściem psy i ich właścicieli, którym nie chce się sprzątnąć po swoich pupilach.
– Załamałam się, gdy prowadziliśmy szkolenie dla ponad 20 pań i niektóre wdepnęły w psie odchody przed wejściem! Sytuacja była bardzo nieprzyjemna dla nich i dla mnie.

Zdenerwowana właścicielka firmy najpierw stosowała płyn mający odstraszać psy. Nie pomógł. Tak samo nieskuteczny okazał się lizol.
Zamontowała więc trzy kamery przez całą dobę filmujące chodnik przed firmą.
Powiesiła też ostrzeżenie: „Twój pies – Twoja kupa.
Uprzejmie informujemy wszystkich właścicieli czworonogów, że budynek jest monitorowany i wszystkie incydenty związane z załatwianiem potrzeb fizjologicznych przez państwa psy na elewację będą przesyłane do Straży Miejskiej co wiąże się z otrzymaniem mandatu.”

 

Rekuperator zachęca do sprzątania po psach
(październik 2013, www.gdańsk.pl)

Rekuperator zacheca do sprzatania po psachTuż obok molo w Brzeźnie, przy promenadzie, stanęła wyjątkowa maszyna: rekuperator – urządzenie nagradzające właścicieli psów za sprzątanie po swoich pupilach. Maszyna działa podobnie jak jednoręki bandyta – wystarczy wrzucić do niego włożone do woreczka odchody, pociągnąć za rączkę i czekać aż na monitorze pojawią się trzy takie same obrazki. Dla szczęśliwców, którym się to uda, jest nagroda.

– Urządzenie ma zachęcić właścicieli zwierzaków do sprzątania ich odchodów. To element ekologicznej akcji Think Blue organizowanej przez firmę Volkswagen – podkreśla Agata Walkowiak z agencji dobocom, koordynatora akcji.
Rekuperator pojawił się w Gdańsku dzięki głosowaniu internautów. To oni, głosując na fun page’u akcji wybierali spośród trzech ekologicznych projektów: roweru przeciwsłonecznego, barometru nastrojów i rekuperatora. Wygrał ten ostatni.
– Osoba, która zechce z niego skorzystać, po wrzuceniu do urządzenia nieczystości usłyszy brawa, fanfary i gratulacje w formie entuzjastycznych haseł „Dobra robota”, „Zmieniasz świat” czy „Rekuperacja zakończona”. Gdy właścicielowi psa nie poszczęści się, otrzyma gromkie brawa lub gratulacje emitowane z urządzenia – dodaje Agata Walkowiak.- Maszyny to prototypy, zaprojektowane na potrzeby akcji. Rekuperator w Gdańsku będzie stał przez najbliższy miesiąc. Jeżeli się sprawdzi i ludzie będą zadowoleni, będziemy myśleć o tym, by akcję rozszerzyć.
Właściciele psów, którzy mieli okazję sprawdzić działanie urządzenia byli bardzo zadowoleni.
– To super pomysł! Może dzięki temu chodniki i trawniki w Pasie Nadmorskim w końcu będą czystsze – słychać było głosy tych, którzy zagrali. (…)

 

Akcja „Sprzątam po swoim psie”
(czerwiec 2013, olsztyn.com.pl)

Zestaw animals® do zbierania psich odchodówChoć wygląd trawników i chodników temu przeczy – w Olsztynie nadal trwa akcja sprzątania po swoich pupilach. Bezpłatne woreczki na psie nieczystości ponownie można dostać w wielu punktach stolicy regionu.

Akcja „Sprzątam po swoim psie” prowadzona jest przez Zarząd Zieleni Miejskiej nieprzerwanie od 2010 roku. Niestety w miejskich parkach, na trawnikach i chodnikach wciąż można zauważyć, że wielu właścicieli czworonogów nie stosuje się do zasad akcji.

I choć nawyku sprzątania po pupilach nie wpoi się niestety nikomu na siłę – Zarząd Zieleni Miejskiej nadal ma nadzieję, że coraz większa liczba osób będzie pobierać darmowe woreczki na psie nieczystości, popierając tym samym proces oczyszczania miasta z tych „niespodzianek”.

 

Uwolnić Trawniki
(kwiecień 2013, calisia.pl)

Uwolnijmy trawnikiCo myślicie o wypoczynku na trawie w parku albo na jakichś zielonych skwerkach w Kaliszu? Czy chcielibyście wziąć ze sobą kocyk, koszyk z jedzeniem i pójść z dziećmi na piknik do Parku Miejskiego? Jeśli taka perspektywa Wam się podoba – przyjdźcie na otwarte spotkanie do Cafe.Calisia.pl 17 kwietnia o godz. 18.00 aby o tym porozmawiać. Póki co, taki wypoczynek jest zakazany.

Kaliska Inicjatywa Miejska Zaprasza na 2. SPOTKANIE OTWARTE tym razem pod hasłem: „Uwolnić Trawniki”.

Skierowane jest ono do wszystkich Kaliszan, którzy chcieliby podyskutować o przestrzeni miejskiej i potrzebie zniesienie przepisu zabraniającego wypoczynku na trawie. Zeszłoroczny projekt „Kultura na Trawie” udowodnił, że udostępnianie trawników do „pozytywnego wypoczynku”, czyli piknikowania i rekreacji nie prowadzi do niszczenie zieleni a ożywienia Parku Miejskiego, sprzyja oswajaniu przestrzeni miejskiej, pogłębianiu i wzmacnianie więzi rodzinnych oraz społecznych mieszkańców. Wyznaczenie w Parku Miejskim w Kaliszu trawników dla celów rekreacji sprzyja również poprawie jakości życia mieszkańców miasta i wpływa na jego atrakcyjność turystyczną.

 

Bydgoska straż miejska rozpoczęła cykl akcji „Pachnąca wiosna”.
(kwiecień 2013, gazetapomorska.pl)

Pachnąca wiosna - akcja straży miejskiej w BydgoszczyDzisiaj na Placu Wolności w Bydgoszczy strażnicy miejscy zorganizowali akcję „Pachnąca wiosna”.
Podczas akcji odbywają się efektowne pokazy psów służbowych Straży Miejskiej w Bydgoszczy. W programie jest także pokaz psów z bydgoskiego schroniska oraz psów z KynoParku.
Celem akcji jest strażników jest zwrócenie uwagi, na psie odchody, które nie tylko wpływają na brak estetyki miejsc przebywania człowieka, lecz także stanowią poważne zagrożenie chorobami odzwierzęcymi.
Podczas eventu strażnicy przypominali o obowiązku sprzątania odchodów po psach. Uczyli także prawidłowych zachowań w stosunku do obcego, agresywnego psa.

 

Psie Sprawy Warszawy – jest czym sprzątać!
(wrzesień 2012, Warszawa)

Zestaw animals® z łopatką na psie odchodyBiuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy rozdało warszawiakom bezpłatnie prawie 3 mln takich zestawów. Już przygotowuje się do zakupu kolejnego 1,2 mln torebek. Zachęcamy do ich pobrania zwłaszcza tych warszawiaków, którzy twierdzą: „nie sprzątam, bo nie mam czym”. Nawet, jeśli akurat nie mamy specjalnego zestawu, możemy posłużyć się torbą foliową czy starą gazetą. Nie ma gdzie wyrzucać, bo nie ma specjalnych koszy na psie odchody? Też słaba wymówka! Nie trzeba szukać specjalnie oznakowanego kosza – zebrane nieczystości można wyrzucać do każdego napotkanego kosza ulicznego. Wystarczy chcieć posprzątać! Powodzenie akcji Psie Sprawy Warszawy zależy przede wszystkim od odpowiedzialności – za swojego czworonożnego przyjaciela, ale i za wspólną przestrzeń dzieloną z współmieszkańcami Warszawy.

Torebki na psie odchodyDodamy od siebie (przyp. animals.com.pl), że nasze zestawy „animals” (popularne torebki na psie odchody z łopatką ) każdego roku trafiają do stołecznych właścicieli psów m.in. jako zestawy akcji Psie Sprawy Warszawy.

Zestaw animals® w programie TVP Pytanie na śniadanieWięcej o akcji Psie Sprawy Warszawy w programie telewizyjnym TVP2 „Pytanie na śniadanie”.

 

 

 

 

Nasze dystrybutory Amik woreczków dla psów stanęły w stargardzkich parkach:
Sprzątać po swoim psie
(sierpień 2012, Stargard Szczeciński)

Dystrybutory Amik na woreczki w Stargardzie SzczecińskimRozwiązaniem problemu zwierzęcych odchodów na ulicach Stargardu ma być 45 dystrybutorów z darmowymi woreczkami na psie kupy. Staną one w różnych rejonach miasta. Akcji ma towarzyszyć kampania reklamowa.
W Stargardzie jest około 5 tysięcy psów. Wyliczono, że w ciągu dnia wydalają one około tony odchodów. Większość zostawiana jest na zieleńcach, trawnikach i parkach. Po ulubieńcach sprzątają nieliczni. O problemie psich kup mówi się w Stargardzie od kilku lat. Dopiero teraz podjęto takie działania, które mogą przynieść skutek w walce z tym problemem. W różnych rejonach Stargardu stanie 45 dystrybutorów z darmowymi woreczkami na psie odchody. Lokalizację wskazywali urzędnicy wydziału inżyniera miasta. Są one w trakcie montażu. Staną w okolicy stargardzkich parków, na skwerach, wzdłuż ciągów spacerowych przy Inie, w okolicy placu Majdanek. Kolejne będą się pojawiać na terenach zarządzanych przez Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.(…)
– W każdym dystrybutorze jest dwieście woreczków – informuje Zdzisław Rygiel, dyrektor biura prezydenta Stargardu. – Przygotowujemy kampanię reklamową. W różnych rejonach miasta, także w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji pojawią się plakaty zachęcające właścicieli psów do sprzątania. W szkołach planowane są pogadanki na ten temat z uczniami.

Marcin Daniec chciał uniknąć mandatu [WIDEO]
(lipiec 2012, Kraków, gazeta.pl)

Artysta kabaretowy Marcin Daniec poszedł na Planty i razem z psem Pimpusiem „wykiwał” strażniczkę miejską, która chciała mu dać mandat za nieposprzątaną psią kupę. Ale zrobił to w uzgodnieniu ze strażą, w filmie propagującym coś dokładnie przeciwnego.

Króciutki film powstał na zlecenie krakowskiej Straży Miejskiej, która od kilku lat uczy krakowian odpowiedzialności za to, co na spacerach robią ich psy. Czyli: sprzątania psich kup. Spot można oglądać na antenie Telewizji Kraków i na Facebooku. Dla artysty to już kolejny taki „film uświadamiający”. Warto zobaczyć, bo Daniec nie umoralnia, tylko przekonuje: nasze miasto, nasze psy, nasze sprzątanie. W spocie nieźle zagrał również pies, który wcielił się w rolę Pimpusia.

 

„O każdej porze sprzątaj po Azorze!”
(maj 2012, Częstochowa)

O każdej porze sprzątaj po Azorze (psie kupy)To hasło ruszającej właśnie kampanii, która ma uświadomić mieszkańcom Częstochowy, że trzeba sprzątać po swoich psach. Będą plakaty, ulotki informacyjne, dystrybutory z woreczkami, współpraca z organizacjami pozarządowymi i kontrole. Bo przecież wszystkim nam zależy, żeby miasto, w którym żyjemy było przyjazne i czyste.

 

 

„W Szczecinku na spacer z psem i torebką”
(marzec 2011, czteryłapy)

Prezes PGK Leszek Ogar poleca zestawy animals® (Fot. Rajmund Wełnic)Szczecineckie służby komunalne przystąpiły do wiosennej batalii z właścicielami psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie sprzedawać torebki na psie odchody.

Prezes PGK Leszek Ogar demonstruje torebki, jakie jego firma sprzedaje, aby uporać się z plagą psich kup.

(Fot. Rajmund Wełnic)
Papierowa, brązowa torebka z tekturową łopatka do zgarniania odchodów trafiła na razie do szczecineckich weterynarzy, którzy mają je rozdawać promocyjnie właścicielom psów podczas tradycyjnych wiosennych szczepień przeciwko wściekliźnie.

 

Bo kupy się sprząta.
(luty 2011, antyradio.pl)

A wiosną będziemy się cieszyć zielenią trawnikówA JAK SIĘ NIE SPRZĄTA, TO SIĘ PŁACI. NAWET PIĘĆ STÓW.
Sto kupiastych plakatów zawisło w Warszawie. Miasto i straż miejska walczą z brązowymi chodnikami przede wszystkim; strasząc. Reklama sprzątania po psie polega na groźbie – że sprawcy niesprzątania zapłacą mandaty.